Minęło już trochę czasu od mody na noszenie zbyt długich spodni. Obecnie modne stało się podwijanie spodni, aby uzyskać ciekawszy efekt. Dzięki temu Twoje nogi będą wyglądały szczuplej, a nogi będą wyglądały na dłuższe. Atutem jest również to, że możemy dobrze eksponować założone obuwie. Artykuł został opracowany przy współpracy z hollywooddream.pl.

Podwinięcie nogawek od jeansów

Niezaprzeczalne jest, że podwijanie jeansów, które mają dopasowane nogawki jest o wiele najprostsze. Jeśli tak robimy mamy gwarancję że podczas poruszania nie rozwiną Nam się one. Sprawa wygląda całkiem inaczej jeśli chodzi o spodnie materiałowe, czy też spodnie mające szerokie nogawki.

Długość nogawek zależy od  Twojego wzrostu i budowy ciała. Jeśli jesteś wysoka, koniec nogawek powinien znajdować się około 5 cm powyżej kostki. Jest to najbezpieczniejsza opcja. Dlaczego? Głównie dlatego, że zbyt krótkie spodnie dla kobiet o krągłych łydkach mogą przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Błędem jest zawijanie ich aż do połowy łydek. Bardzo szczupłe kobiety mogą pozwolić sobie na większą swobodę, ponieważ ich nogi będą prezentować się nienagannie w każdym wydaniu.

Nie tylko Panie zaczęły podwijać spodnie, również mężczyźni zaczęli podążać tą modą. Trik ten sprawia, że każda kreacja może wyglądać modnie i oryginalnie. Dodatkowo prezentujemy się wtedy schludnie – efekt jaki zdołamy uzyskać wygląda o wiele schludniej niż jeśli zostawimy długie nogawki. Jeśli chodzi o podwijanie spodni to jest to niezwykle prosty trik. Wystarczy:

1. Wywinąć „na wierzch” minimum 3 cm spodni. Ważne jest to, aby podczas wykonywania tego triku przytrzymywać palcami cały czas przygotowaną zakładkę.

2. Zwinąć następną warstwę spodni. Jeśli podwinie spodnie podwójnie to uzyskamy lepszy efekt oraz będzie on trwalszy.

3. Na końcowym etapie trzeba wyrównać obie nogawki. Musimy zrobić to dokładnie, aby obie nogawki miały tę samą długość.

Zawinięcie nogawek do botków

Jeśli chodzi o podwijanie spodni to wiele osób robi to po to, aby wyeksponować swoje obuwie. Jak prawidłowo podwijać spodnie? Możemy to zrobić tak samo jak w poprzednim przypadku. Niekiedy zdarza się tak, że potrzeba jeszcze raz zawinąć spodnie – musimy wtedy  zachować ostrożność.

Spodnie fabrycznie podwinięte to świetna opcja dla tych, którzy preferują wygodę. Można je swobodnie rozwinąć i nosić bez podwijania.

Czasem kobiety samodzielnie ucinają i strzępią zbyt długie nogawki spodni. To sprawdzony trik, aby uzyskać taką długość o jaką nam chodzi. Efekt taki wygląda świetnie w przypadku jeansów z dziurami, czy też tak znany spodni boyfriend.