Rzęsy stanowią naturalną ochronę oczu, lecz również są ich estetycznym dopełnieniem. Jak podkreślić rzęsy w naturalny sposób bez drogich zabiegów? Poznaj domowe metody, dzięki którym staną się mocne, długie i gęste!

Olejowanie rzęs

W olejach znajduje się wiele cennych składników, które doskonale nadają się do poprawy kondycji i wyglądu rzęs. Gdy zatem interesują Cię naturalne i domowe sposoby na długie i gęste rzęsy, warto przyjrzeć im się bliżej i włączyć je do swojej pielęgnacji. Zawarte w olejach kwasy tłuszczowe oraz witaminy, w szczególności A i E, poprawiają kondycję włosków. Sprawiają, że są mocniejsze, gęstsze, szybciej rosną, dlatego wyglądają jeszcze piękniej.

Najlepsze oleje na rzęsy:

– Olej rycynowy,

– Olej kokosowy,

– Olej ze słodkich migdałów,

– Olej arganowy,

– Oliwa z oliwek.

Olej można nakładać na rzęsy za pomocą czystej szczoteczki od mascary, zwracając szczególną uwagę na linię rzęs. Najlepiej stosować minimalną ilość, by olej nie przedostał się do oczu, ponieważ może spowodować ich podrażnienie. Zaleca się stosowanie olejów na noc, ponieważ nałożone pod makijaż mogą po prostu uniemożliwić jego wykonanie lub znacznie skrócić jego trwałość. Alternatywą jest zastosowanie naturalnej pomadki do ust, która jest bogata w oleje. Wystarczy nałożyć ją przy linii rzęs. Pomadka ze względu na swoją stałą konsystencję nie spływa do oczu.

Henna na rzęsy

Opisując domowe sposoby na długie rzęsy, nie można pominąć także henny. To barwnik roślinny, który wytwarzany jest z rośliny określanej lawsonią bezbronną. Od wieków używana jest ona w zdobieniu skóry, a także do farbowania i pielęgnacji włosów. Henna na rzęsy nadaje im ciemniejszy kolor, dlatego służy jako naturalny tusz. Włoski wydają się wtedy dłuższe i grubsze, dlatego oprawa oczu nabiera wyrazistego wyglądu. W sprzedaży można znaleźć hennę w wielu kolorach – jasnym brązie, ciemnym brązie, czerni, dlatego można dopasować ją do oczekiwanego efektu. Warto pamiętać o tym, że im dłużej henna trzymana jest na włoskach, tym intensywniejszy jest ich kolor. Najprostsza w stosowaniu jest henna w żelu, którą nakłada się na rzęsy za pomocą grzebyczka lub szpatułki. Mieszana jest ze specjalnym aktywatorem, przytrzymywana przez około 10 minut, a potem zmywana. Dokładne informacje o tym, jak stosować hennę na rzęsy, można znaleźć na opakowaniach produktów, a także w internecie w postaci pomocnych filmików.

Odżywki do rzęs

Doskonałym sposobem na poprawę kondycji rzęs w domu jest również zastosowanie odżywek, które można kupić w wielu wariantach w drogeriach. Odżywki do rzęs zawierają różnorodne składniki aktywne, które poprawiają ich kondycję. Znajdują się w nich między innymi olejki, witaminy, substancje nawilżające, wyciągi roślinne, a także związki wydłużające fazę aktywnego wzrostu włosków jak Bimatoprost. Wzmacniają je, nawilżają, stymulują wzrost, a także zapobiegają ich wypadaniu. Stosowane regularnie powodują, że rzęsy nabierają objętości, stają się gęste i długie. Wybrane odżywki do rzęs mogą także służyć jako baza pod tusz. Chronią rzęsy, powodują ich pogrubienie i wydłużają trwałość makijażu.